Aman dikkat!!

Amerikalılar İngilizler ve onların Türkiye’deki uzantıları savaşın en çok 48 saat süreceğini ve Saddam Hüseyin’in 3-5 gün içinde alaşağı edileceğini savunuyorlardı.

Bugün saldırının 10. günündeyiz ve Amerikan-İngiliz orduları Irak’ın hiçbir şehrini ele geçirmiş değiller. Amerikalı ve İngiliz generallar ise zor durumda olduklarını itiraf etmeye başladılar.

250 bin asker, 2000 savaş uçağı, 8000 civarında tank zırhlı ve benzeri savaş aracı ile binlerce füze ile saldırıya geçen Amerikalı ve İngilizler kendi ülkelerinden yeni destek istiyorlar.

Irak çöllerinde şaşkına dönen Amerikalı komutanlar kara savaşını bir haftalığına durdurmaktan söz etmeye başladılar..

Ama uçakları masum Irak halkının üzerine ölüm saçmaya devam ediyor.

Washington’dan gelen haberlere göre Amerikalılar Irak’a 500 bin asker yığmayı planlıyor. Amaç ise ne yapıp yapıp Saddam’ı devirerek Irak’ı işgal etmek ve tüm dünyaya (özellikle Müslüman halklara) Amerikan üstünlüğünü kanıtlamak..

Amerikalılar bu işgal ile şimdiki değeri 3.4 trilyon dolar olan Irak petrolünü ele geçirmek ve tüm bu saldırıda harcadıkları parayı (tabiî faizi ile) buradan çıkarmak.

Yapılan hesaplara göre Irak 2071 yılına kadar savaş tazminatı ödemek zorunda bırakılacak.

……….

Güneyde zorlanan Amarikalılar şimdi de kuzeye yüklenmeye hazırlanıyor.. Kürt liderlerden Mesut Barzani’yi Başbakan, Celal Talabni’yi de Dışişleri Bakanı yapma ve Kürtler’i de Kuzey Irak’ta tam egemen kılma sözü veren AmerikalılarTürk ordusunun bölgeye giriş ine izin vermiyorlar!!

……..

1 Mart’ta reddedilen tezkere ile kuzey cephesi umudu suya düşen Amerikalılar Ankara’ya yönelik baskı, şantaj, tehdit ve rüşvet politikalarını sürdürdüler.. Amerikan yandaşı çevreler de AK Parti hükümetine yönelik saldırılarını Sayın Arınç’ın deyimi ile ‘Pentagon ağzı’ ile sürdürdüler.. Çünkü onlar kuzey cephesi olmadan Amerikalılar’ın bu savaşı kazanamayacağını anladılar..

Kuzey cephesini açamayan ve dolayısıyla savaşı kazanamayan Amarikalılar Kürtler’e verdikleri sözlerin hiçbirini yerine getiremeyeceklerdir..

Haçlıların uzantısı olan İngiliz ve Amerikalılar’a umut bağlayan Selahattin Eyyubi’nin torunları Kürtler’in umudu bir kez daha emperyalistlerin vaadleri arasında kaybolacaktır!!

………

Ama yine de Amerikalılar hiçbir şeyden vazgeçmiş değiller..

Son tezkere ile Türk hava sahasını kullanmaya başlayan Amerikan uçakları her gün Kerkük ve Musul’u bombalayarak yüzlerce Iraklı sivilin (Türkmenler her iki şehirde yoğun olarak yaşamaktadır) ölümüne neden olmaktadırlar..

Türkiye bu uçaklara ve ara sıra Türk topraklarına düşmeye başlayan füzelere geçiş izni verdiği için giderek suç ortağı oluyor. Kuzey Irak’tan gelen son bilgilere bakılırsa Amerikalılar üslerin genişletilmesi için İskenderun’a indirdikleri savaş malzemesinin bir kısmını Habur üzerinden bölgeye taşımıştır.. Son günlerde Kuzey Irak’a indirilen Amerikan paraşütçülerin de Türkiye üzerinden geçen uçaklarla taşındıkları bilinmektedir..

Türk hava sahasından geçen Amerikan uçakları da arıza yakıt ikmali veya ağır yaralılar bahanesiyle İncirlik, Diyarbakır ve Batman’a sık sık inmeye başladılar..

Tüm savaşın kaderini belirleyecek olan kuzey cephesine acil gereksinimini bilen Amerikalılar rededilen tezkerede elde edemedikleri kolaylıkları son tezkere ile sağlamaya çalışıyorlar..

Onlara bu fırsat verilecekse o zaman bunca tartışma nedendi!!

Türkiye, Amerikan-İngiliz saldırısına sonuçta ortak olacaksa neden bu kadar direndi..

Kuzey Irak’ta yeni oluşumlara karşı olduğunu söyleyen Türkiye nasıl ve ne oldu da Amerikalılar’a her türlü kolaylığı sağlamaya başladı..

Türkiye bunca onurlu davranışlarından sonra madem ki bunu yapacaktı o zaman neden Amerikalılar’ın bunca hakaret ve tehditlerine maruz kaldı..

Sağladığı bu kolaylıklarla Amerikalılar’a ve dolaysıyla Kürtler’e tüm askeri ve siyasi planlarını gerçkleştirme olanağını sağlayan Türkiye o zaman neden kendi ordusunun bölgeye girip giremeyeceği tartışmasını sürdürüyor..

Türkiye eğer sonunda Amerikalılar’ın kurnazca hazırladığı oyuna dolaylı veya dolaysız bir şekilde gelecek ve cinayetlerine ortak olacaksa bari bedavaya gitmesin!!

Üstelik bu kez 20-30 milyarla yetinilmemeli ..

Çünkü Türkiye’den geçen Amerikan-İngiliz uçak ve füzelerinin öldürdüğü Iraklılar’ın sayısı artıkça Türkler’in de ödeyeceği maddi ve manevi bedel yalnız bu dünyada değil öbür dünyada da çok ağır olacaktır!!

O zaman da Irak halkının kanı ile bulanacak Dicle ve Fırat’ın suları Amerikan cinayetlerine ortak olanların vicdanını temizleyemeyecektir!!

You may also like...