Yarın 11 Eylül!!

Yarın 11 Eylül olaylarının 2. yıldönümü.. Afganistan’ın işgali ise henüz ikinci yılını doldurmadı..

Bağdat düşeli ise 5 ay oldu..

Tabiî ki, tüm dünya bugün 11 Eylül’ün yasını tutup üzüntülerini yaşarken hiç kimse, Afganistan ve Irak’ta Amerikan bombardmanı sonucu ölen insanları hatırlamayacaktır bile ..

Bush ve yandaşları İkiz Kuleler’in önünde mum yakarken yine hiç kimse Afganistan ve Irak’ta öldürülen insanlar için bir Fatiha bile okumayacaktır.. Nasıl olsa insanlar yıllardır Filistin’de, Çeçenistan’da, Karabağ’da, Şili’de, Nikaragua’da, Güney Afrika’da ve dünyanın dört bir yanında emperyalist-siyonist ittifak ve onların yandaşları tarafından öldürülen insanların haberlerine alışmıştı..

Oysa bu ittifaka bağlı bir insanın burnu bile kanadığında kıyamet kopuyor!!

Tıpkı 11 Eylül’de olduğu gibi ..

Bu olayı bahane eden Amerika kendi saldırgan ideolojisini tüm dünyaya kabul ettirmek için son iki yılda yapabildiğinin en son sınırlarını zorlamaktadır..

Afganistan’da, Filistin’de ve Irak’ta..

Peki ne oldu ?

Afganistan’da Usame Bin Ladin ve Molla Ömer yakalanmadı..

Amerika’nın işbaşına getirdiği Karzai, Taliban ile görüşmek zorunda kalıyor. Afganistan’dan gelen haberlere bakılırsa,Taliban giderek eski gücüne kavuşuyor..

Tüm tutuklamalara rağmen El-Kaide örgütü de hâlâ Amerikalılar için ciddi bir tehlike..

Irak’ta ise 150 bin askere rağmen Amerikalılar yanlış hesap yaptıklarını itiraf etmeye başladılar.. Irak’ta durum ortadadır..

Başkan Bush önceki gün yaptığı konuşmasında Irak’ta yaşadıkları bu sıkıntıları aşmak için milyarlarca dolar gerektiğini söylüyor ve bu arada Kürtlerin demokrasi ve bağımsızlık mücadelesinden gurur duyduğunu ekliyor..

Filistin’de ise 55 yıldır İsrail’in yapamadığını Amerikalılar uyduruk bir Yol Haritası ile yapabileceklerini sanıyorlar..

Toprağı elinden alınan Filistin halkı direnmeye devam ediyor.

Hiç kimse Filistin halkını yok edemeyecektir..

Filistin halkı ayakta durabildiği sürece ne Amerika ne de İsrail emeline ulaşacaktır. İşte bu nedenle bu ikili öncelikli olarak Filistin halkını yok etmek istiyorlar..

Filistin halkının direnişi emperyalizme ve siyonizme karşı mücadele edenlerin gerçek okuludur..

Bu okula herkes kendi olanakları ve yöntemleri ile sahip çıkmalıdır.. Filistin halkının yaşadığı dramın acısını içinde hissetmeyenler, ne Irak’ta ne de başka bir yerdeki mücadelelerle dayanışmasının fazlaca bir önemi yoktur..

Emperyalizm ve siyonizmle mücadelede ana karşılaşma ve çarpışma Filistin davasında olmalıdır..

Bakın bu gerçeği Newyork halkı bile anlamış !!

İki hafta önce yapılan bir kamuoyu araştırmasında New York halkının % 86’sı Amerika’ya karşı yeni bir eylem olduğunda buna şaşırmayacaklarını söylüyorlar. Bunun nedenini de Bush yönetiminin Ortadoğu politikalarına bağlıyorlar.

Ortadoğu denince de akla yalnız Filistin gelir.

Tarihe bakıldığında da bu bölgede son 100 yılda yaşanan tüm olayların Filistin’de Yahudiler’e bir toprak verme komploları ile başladığı görülecektir ..

Yeter ki, insanlar doğruları görmek istesin!!..

Yani New York halkı gibi ..

New York’luların %56’sı Bush’un anti-terör politikalarını desteklemiyor ve inandırıcı bulmuyor artık ..

Oysa Türkiye’de hâlâ bazıları bu politikadan medet ummakta ve Bush’a inanmaktadır..

Bunlara göre ‘ Bush ne yaparsa yapsın Amerika’nın yanında olmak gerekir’..

Türk askerinin kafasına çuval geçirildiğinde bile bunlar ‘askerler mutlaka bir şey yapmışlardır’ deyip Amerikalılar’ı haklı çıkarmaya çabalamışlardı..

Şimdi aynı kişiler, kendi uydurdukları ve gerçeklerle hiçbir ilgisi olmayan senaryolarla Türk askerini Irak’a göndermeyi savunuyorlar..

Tam da Amerikan halkının Bush’a desteğinin % 45’lere düştüğü sıralarda.. Yani Amerikan halkı Irak’tan çekilelim derken ‘uzman’ geçinen bizdekiler ‘hayır çekilmeyin, Türk askeri Kore’de olduğu gibi gelip askerlerinizi kurtaracak ve gerektiğinde onların yerine ölecek’ diyorlar ..

Bu kişiler söylediklerine gerçekten inanıyorlarsa o zaman bunu kanıtlasınlar..

Kendileri, oğulları, kızları veya ikna edebilirlerse yakın akrabalarının çocuklarını öncü kuvvet olarak Falluce’ye ya da Başkan Bush’un önceki gün övünerek bahsettiği bağımsız ve özgür Kürt bölgesine göndersinler de görelim ..

Yok eğer oralardaki var olan ve olabilecek cehenemi (yangın hafif kalıyor) görmek istemezlerse o zaman da dostları Amerikalılar’dan birer çuval alıp kendi kafalarına geçirebilirler..

Belki de bu deve kuşları gibi kafalarını Irak’ın kızgın kumlarına saklamaktan daha iyidir!!

You may also like...